Labrador to wyjątkowa rasa, która posiada zwiększone zapotrzebowanie na wartości odżywcze. Szczeniaki oraz dorosłe psy zwykle są bardzo aktywne oraz chętne do zabawy. Wzmożony apetyt może jednak prowadzić do nadwagi lub otyłości. Trzeba mieć świadomość, że zbędne kilogramy są ogromnym zagrożeniem dla każdego czworonoga. Czym karmić labradora? Sprawdź nasz ranking, który został stworzony po dokładnym przeanalizowaniu składu. Codzienny jadłospis może opierać się zarówno na mokrej, jak i suchej karmie, a wybór to kwestia bardzo indywidualna.
Ranking karm dla labradorów
Jaka karma dla labradora?
Labrador to pies dużej rasy – właśnie dlatego należy zadbać o wysoki bilans energetyczny. To jedzenie stanowi źródło sił witalnych. Oczywiście nie oznacza to przekarmiania zwierzaka. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta, tak aby uchronić czworonoga przed groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Ostrożnie trzeba podejść również do tematu przekąsek i smakołyków. Zastanawiasz się, jaka jest dobra, a zarazem tania karma dla labradora? Nasze zestawienie pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję o zakupie. Wiadomym jest, że w przypadku psów posiadających choroby przewlekłe oraz inne schorzenie zalecany jest kontakt z weterynarzem, który udzieli praktycznych wskazówek. Pełnowartościowe jedzenie jest bogate w składniki odżywcze, a jednocześnie nie posiada podwyższonej zawartości tłuszczu, który mógłby spowodować nadwagę.
Czym karmić labradora?
Jeśli nie wiesz, czym karmić swojego labradora, to nasz krótki poradnik z pewnością będzie dla Ciebie wsparciem. Doskonałą opcją wydaje się być jedzenie, które dedykowane jest omawianej rasie. Plusem jest fakt, że posiada ono wszystkie potrzebne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Faktem jest, że dość ciężko znaleźć jest uniwersalną karmę, która będzie odpowiednia dla każdego czworonoga. Czasami należy sprawdzić kilka produktów, aby ocenić, który z nich jest najlepiej przyswajalny przez pupila. Ze szczególną ostrożnością należy podejść do suchej karmy, która posiada małe granulki. Mogą być one połykane w całości, co grozi zakrztuszeniem. Nie zaleca się kupowania jadzenia z najniższej półki, które dostępne jest w niemal każdym supermarkecie. Zwykle zawartość mięsa jest zbyt mała, przez co posiłki nie dostarczają wystarczającej ilości białka.
Karma dla szczeniaka labradora
Rozwijający się organizm potrzebuje przede wszystkim białka odzwierzęcego, wapnia, fosforu, czy też innych związków odżywczych. Ich niedobór może prowadzić do wielu groźnych schorzeń. Błędy żywieniowe popełniane na tym etapie mogą doprowadzić do chorób w wieku dorosłym. Błędem wielu właścicieli jest serwowanie zbyt dużej ilości jedzenia. Szczeniaki dużych ras często posiadają ogromny apetyt, jednak najważniejszy jest umiar. Należy ustalić pory jedzenia, tak aby zwierzak przyzwyczaił się do częstotliwości posiłków. Jednorazowa porcja nie może być zbyt duża – najprościej stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu. Nie należy dawać psu resztek ze stołu, czy też innych produktów spożywczych dla ludzi.